Parlør

no Imperativ 1   »   sq Urdhёrore 1

89 [åttini]

Imperativ 1

Imperativ 1

89 [tetёdhjetёenёntё]

Urdhёrore 1

Velg hvordan du vil se oversettelsen:   
norsk albansk Spill Mer
Du er lat – du burde ta deg sammen. T- -e--aq-d-m--- - -os-j- --- de--el! T_ j_ k__ d_____ – m__ j_ k__ d______ T- j- k-q d-m-e- – m-s j- k-q d-m-e-! ------------------------------------- Ti je kaq dembel – mos ji kaq dembel! 0
Du sover for lenge – du må lære deg å stå opp om morgenen. T--fle-g-atё-–--os --i ka------ё! T_ f__ g____ – m__ f__ k__ g_____ T- f-e g-a-ё – m-s f-i k-q g-a-ё- --------------------------------- Ti fle gjatё – mos fli kaq gjatё! 0
Du kommer så sent – du må slutte å komme for sent. Ti v--n -a- von- - -----j- kaq vo--! T_ v___ k__ v___ – m__ e__ k__ v____ T- v-e- k-q v-n- – m-s e-a k-q v-n-! ------------------------------------ Ti vjen kaq vonё – mos eja kaq vonё! 0
Du ler alltid så høyt – det synes jeg du skulle moderere. T- -e-h -- z---aq -ё----tё----o----s---e zё--aq tё-----ё! T_ q___ m_ z_ k__ t_ l____ – m__ q___ m_ z_ k__ t_ l_____ T- q-s- m- z- k-q t- l-r-ё – m-s q-s- m- z- k-q t- l-r-ё- --------------------------------------------------------- Ti qesh me zё kaq tё lartё – mos qesh me zё kaq tё lartё! 0
Du snakker så lavt – snakk høyere! T- -let -e-z--k-q -- u-ёt – m-s-fli- me z--k-q--ё ---t! T_ f___ m_ z_ k__ t_ u___ – m__ f___ m_ z_ k__ t_ u____ T- f-e- m- z- k-q t- u-ё- – m-s f-i- m- z- k-q t- u-ё-! ------------------------------------------------------- Ti flet me zё kaq tё ulёt – mos flit me zё kaq tё ulёt! 0
Du drikker for mye – drikk mindre da! T------hu-- – -os------q--humё! T_ p_ s____ – m__ p_ k__ s_____ T- p- s-u-ё – m-s p- k-q s-u-ё- ------------------------------- Ti pi shumё – mos pi kaq shumё! 0
Du røyker for mye – ikke røyk så mye da! Ti-----hum--du-an --m-s -- kaq sh---! T_ p_ s____ d____ – m__ p_ k__ s_____ T- p- s-u-ё d-h-n – m-s p- k-q s-u-ё- ------------------------------------- Ti pi shumё duhan – mos pi kaq shumё! 0
Du jobber for mye – ikke jobb så mye da! Ti-p--on -humё ----- --n--kaq ----ё! T_ p____ s____ – m__ p___ k__ s_____ T- p-n-n s-u-ё – m-s p-n- k-q s-u-ё- ------------------------------------ Ti punon shumё – mos puno kaq shumё! 0
Du kjører for fort – ikke kjør så fort da! Ti--d-ё--n---q-s--ej- –--os-ud---- -a---hpejt! T_ u______ k__ s_____ – m__ u_____ k__ s______ T- u-h-t-n k-q s-p-j- – m-s u-h-t- k-q s-p-j-! ---------------------------------------------- Ti udhёton kaq shpejt – mos udhёto kaq shpejt! 0
Stå opp, Müller. Ng--h--i, zo-i-M--e-! N________ z___ M_____ N-r-h-n-, z-t- M-l-r- --------------------- Ngrihuni, zoti Myler! 0
Sett deg, Müller. U--n-, ---i -yle-! U_____ z___ M_____ U-u-i- z-t- M-l-r- ------------------ Uluni, zoti Myler! 0
Bli sittende, Müller. Rr-n---l-r, zo---Myl-r! R____ u____ z___ M_____ R-i-i u-u-, z-t- M-l-r- ----------------------- Rrini ulur, zoti Myler! 0
Vær tålmodig. Kini-d--im! K___ d_____ K-n- d-r-m- ----------- Kini durim! 0
Ta deg tid. Merrni-koh-n-q--ju-du---! M_____ k____ q_ j_ d_____ M-r-n- k-h-n q- j- d-h-t- ------------------------- Merrni kohёn qё ju duhet! 0
Vent et øyeblikk. P--s-i-----m----t! P_____ n__ m______ P-i-n- n-ё m-m-n-! ------------------ Prisni njё moment! 0
Vær forsiktig. Kin--------! K___ k______ K-n- k-j-e-! ------------ Kini kujdes! 0
Vær punktlig. Ji-i -- -ёrpikt-! J___ t_ p________ J-n- t- p-r-i-t-! ----------------- Jini tё pёrpiktё! 0
Ikke vær dum! Mo--- --e-on---ud-lla! M__ u t______ b_______ M-s u t-e-o-i b-d-l-a- ---------------------- Mos u tregoni budalla! 0

-

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -