Vocabulari
Aprèn verbs – kurd (Kurmanji)
-
CA
català
-
AR
àrab
-
DE
alemany
-
EN
anglès (US)
-
EN
anglès (UK)
-
ES
castellà
-
FR
francès
-
IT
italià
-
JA
japonès
-
PT
portuguès (PT)
-
PT
portuguès (BR)
-
ZH
xinès (simplificat)
-
AD
adigué
-
AF
afrikaans
-
AM
amhàric
-
BE
bielorús
-
BG
búlgar
-
BN
bengalí
-
BS
bosnià
-
CA
català
-
CS
txec
-
DA
danès
-
EL
grec
-
EO
esperanto
-
ET
estonià
-
FA
persa
-
FI
finès
-
HE
hebreu
-
HI
hindi
-
HR
croat
-
HU
hongarès
-
HY
armeni
-
ID
indonesi
-
KA
georgià
-
KK
kazakh
-
KN
kannada
-
KO
coreà
-
KY
kirguís
-
LT
lituà
-
LV
letó
-
MK
macedònic
-
MR
marathi
-
NL
neerlandès
-
NN
nynorsk
-
NO
noruec
-
PA
punjabi
-
PL
polonès
-
RO
romanès
-
RU
rus
-
SK
eslovac
-
SL
eslovè
-
SQ
albanès
-
SR
serbi
-
SV
suec
-
TA
tàmil
-
TE
telugu
-
TH
tai
-
TI
tigrinya
-
TL
tagal
-
TR
turc
-
UK
ucraïnès
-
UR
urdú
-
VI
vietnamita
-
-
KU
kurd (Kurmanji)
-
AR
àrab
-
DE
alemany
-
EN
anglès (US)
-
EN
anglès (UK)
-
ES
castellà
-
FR
francès
-
IT
italià
-
JA
japonès
-
PT
portuguès (PT)
-
PT
portuguès (BR)
-
ZH
xinès (simplificat)
-
AD
adigué
-
AF
afrikaans
-
AM
amhàric
-
BE
bielorús
-
BG
búlgar
-
BN
bengalí
-
BS
bosnià
-
CS
txec
-
DA
danès
-
EL
grec
-
EO
esperanto
-
ET
estonià
-
FA
persa
-
FI
finès
-
HE
hebreu
-
HI
hindi
-
HR
croat
-
HU
hongarès
-
HY
armeni
-
ID
indonesi
-
KA
georgià
-
KK
kazakh
-
KN
kannada
-
KO
coreà
-
KU
kurd (Kurmanji)
-
KY
kirguís
-
LT
lituà
-
LV
letó
-
MK
macedònic
-
MR
marathi
-
NL
neerlandès
-
NN
nynorsk
-
NO
noruec
-
PA
punjabi
-
PL
polonès
-
RO
romanès
-
RU
rus
-
SK
eslovac
-
SL
eslovè
-
SQ
albanès
-
SR
serbi
-
SV
suec
-
TA
tàmil
-
TE
telugu
-
TH
tai
-
TI
tigrinya
-
TL
tagal
-
TR
turc
-
UK
ucraïnès
-
UR
urdú
-
VI
vietnamita
-
hilanîn
Ez dixwazim her meh biçûk biçûk pereyan ji bo paşê hilanim.
reservar
Vull reservar una mica de diners per a més tard cada mes.
nêrîn
Ew bavê kevn xwe nêrî.
abraçar
Ell abraça el seu vell pare.
girtin
Ew perdeyên xwe digire.
tancar
Ella tanca les cortines.
kirin jêr
Karkerê wê darê kir jêr.
tallar
El treballador talla l’arbre.
hîs kirin
Ew zaroka di mêjê xwe de hîs dike.
sentir
Ella sent el bebè a la seva panxa.
jîyan bidin
Gelek avahiyên kevn divê ji bo yên nû jîyan bidin.
cedir
Moltes cases antigues han de cedir lloc a les noves.
beşdar bûn
Wî di rêza de beşdar dibe.
participar
Ell està participant a la cursa.
wergerandin
Wî dikare navbera şeş zimanan wergerîne.
traduir
Ell pot traduir entre sis idiomes.
berhevdan
Ew nirxên xwe berhevdan.
comparar
Ells comparen les seves xifres.
avêtin
Wî topa bavêje desthilatê.
llançar
Ell llança la pilota a la cistella.
lêkolîn kirin
Nimûneyên xwînê di vê labê de tên lêkolandin.
examinar
Les mostres de sang s’examinen en aquest laboratori.